TIEDOTE: Olemme nyt HPK Kannattajat!

6.8.2014

HPK Kannattajien logo

Yhteisön nimi on jatkossa HPK Kannattajat! Varsinaisesti HPK Kannattajat -nimi juontuu yhdistyksen nimestä (HPK Kannattajat ry). Itse toiminnassa ei mikään muutu, mutta nimivaihdoksen myötä haluamme luoda jokaiselle Kannattajalle helpommin lähestyttävän yhteisön. G-kulmasta tai Kulmasta puhuessa tarkoitetaan jatkossa kyseistä katsomonosaa, jossa ainakin vielä tulevan kauden Kannattajakatsomo sijaitsee.

Tervetuloa mukaan kokemaan sekä luomaan kannattajakulttuuria Kulmaan. Jokaista tarvitaan, pienistä puroista syntyy suuri joki!

HPK Kannattajia voit seurata nyt myös Twitterissä! Koska nimenvaihto nykyiselle Facebook-sivulle ei onnistunut, päätimme luoda kokonaan uuden ja aloittaa senkin suhteen puhtaalta pöydältä. Uuden Facebook-sivun nimi on myös HPK Kannattajat. Pistäkäähän seurantaan!

Takaisin
Copyright @ HPK Kannattajat ry, 2024